Puromalt

Sposób na zwiększenie podaży energii w diecie pacjentów

Puromalt to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony do postepowania dietetycznego u pacjentów z niedostateczna podażą energii lub zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym. Produkt pozwala na zwiększenie podaży energii w diecie pacjentów (1 miarka Puromalt to 19,2 kcal). Nie zawiera glutenu, laktozy i białek mleka. Ma neutralny smak i łatwo rozpuszcza się w wodzie. Nadaje się jako dodatek do potraw i napojów.

Informacje

Wartość odżywcza w 100 g w porcji 5 g
Wartość energetyczna 384 kcal / 1630 kJ 19,2 kcal / 81,5 kJ
Węglowodany 96 g 4,8 g
– w tym cukry 3 g 0,15 g
Białko <0,15 g 0 g
Tłuszcz 0 g 0 g
Sól 1 mg 0,05 mg

Sposób użycia

Opakowanie zawiera plastikowa miarkę odpowiadającą 5 g produktu. Aby przygotować napój z dodatkiem Puromalt, należy wsypać odpowiednia ilość produktu do ciepłego lub zimnego napoju i wymieszać. Produkt po rozpuszczeniu można również dodawać do potraw stałych. Nie przekraczać zaleconej przez lekarza dziennej dawki produktu.

Ważne informacje

Stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować u pacjentów z galaktozemią. Produkt nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Podawać doustnie.

Należy spożyć przed upływem miesiąca od daty otwarcia. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze poniżej 25 stopni C. Chronić od wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Używać załączonej miarki. Zróżnicowana dieta i zdrowy styl życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Skład: maltodekstryna
Masa netto: 400 g