Nucleoplex

Nucleoplex to specjalnie opracowane połączenie nukleotydów, przeznaczone dla osób wymagających ich dodatkowej suplementacji. Nie zawiera glutenu, skrobi, pszenicy, soi, produktów mlecznych, aromatów i barwników.

Informacje

SKŁADNIKI Dzienna porcja (1 kapsułka)
sól disodowa urydyny-5′-monofosforanu 100 mg
5′-monofosforan cytydyny 50 mg

 

Nukleotydy stanowią budulec kwasów nukleinowych. Nukleotydy odgrywają ważną rolę w wielu specyficznych procesach biologicznych, są składnikami biologicznie ważnych koenzymów – cząsteczek niezbędnych do normalnego funkcjonowania enzymów komórkowych.

Nukleotydy są uważane za „warunkowo niezbędne” składniki odżywcze.

Monofosforan urydyny to związek organiczny, który jest nukleotydem wchodzącym w skład komórek nerwowych. Urydyna jest składnikiem budującym RNA.

Monofosforan cytydyny to związek organiczny, który jest prekursorem urydyny. Podobnie jak urydyna, cytydyna jest wykorzystywana w syntezie RNA.

Sposób użycia

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka dziennie, na czczo lub godzinę po posiłku. Kapsułkę należy połknąć i popić niewielką ilością wody.

Ważne informacje

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Osoby przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby przed ukończeniem 18 roku życia przed stosowaniem produktu powinny skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej (od 15°C do 25°C). Chronić przed światłem i wilgocią. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Skład: sól disodowa urydyny-5′-monofosforanu, 5′-monofosforan cytydyny, substancja glazurująca pochodzenia roślinnego – hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna.

Masa netto: 10,22 g

Opakowanie zawiera 45 kapsułek wegańskich.