Puromalt

Sposób na zwiększenie podaży energii w diecie pacjentów

Puromalt to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego u pacjentów z mukowiscydozą przy niedostatecznej podaży energii i/lub przy zwiększonym zapotrzebowaniu energetycznym. Stanowi dodatkowe źródło energii w diecie pacjentów (1 miarka Puromalt to 26,8 kcal). Nie zawiera glutenu, laktozy i białek mleka. Ma neutralny smak i łatwo rozpuszcza się w wodzie. Nadaje się jako dodatek do potraw i napojów.

Informacje

Wartość odżywcza w 100 g w porcji 7 g
Wartość energetyczna 383 kcal / 1609 kJ 26,8 kcal / 113 kJ
Węglowodany 95 g 6,65 g
– w tym cukry 7,1 g 0,5 g
Białko 0 g 0 g
Tłuszcz 0 g 0 g
Sól 3,8 mg 0,27 mg

Sposób użycia

Opakowanie zawiera plastikową miarkę odpowiadającą 7 g produktu. Aby przygotować napój z dodatkiem Puromalt, należy wsypać odpowiednią ilość produktu do ciepłego lub zimnego napoju i wymieszać. Produkt po rozpuszczeniu można również dodawać do potraw stałych. Nie przekraczać zaleconej przez lekarza dziennej dawki produktu.

Ważne informacje

Stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować u pacjentów z galaktozemią. Produkt nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Podawać doustnie.

Należy spożyć przed upływem miesiąca od daty otwarcia. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze poniżej 25 stopni C. Chronić od wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Używać załączonej miarki. Zróżnicowana dieta i zdrowy styl życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Skład: maltodekstryna
Masa netto: 600 g